MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 31 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-31 11:03:38 | Autor: Jacek Gibel

5-latek wypadł z łódki w Disneylandzie, walczy o życie. Porwany przez terrorystów Polak powrócił do kraju. 87 zmarłych z pragnienia na afrykańskiej pustyni.

Polski fotoreporter wrócił do kraju

Porwany przez islamskich bojowników w Syrii Marcin Suder powrócił do Polski. Informację podał na twitterze minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Suder na własną rękę uwolnił się z rąk porywaczy i nawiązał kontakt z MSZ, które pomogło zorganizować mu powrót do kraju.

Dramat w Disneylandzie, 5-latek walczy o życie

5-letni chłopiec jest w stanie krytycznym po tym, jak wypadł z łódki na jednej z atrakcji parku. Do wypadku doszło wczoraj między godziną 16 a 17. 5-latek zaklinował się między łódką a brzegiem kanału, po której łódka płynęła. Francuskie media podkreślają, że w łódkach nie było zabezpieczeń, które uniemożliwiałyby wpadnięcie turystów do wody.

Blisko 100 osób zmarło z pragnienia

Zwłoki 87 emigrantów - w tym 48 dzieci i 32 kobiet - znaleziono w środę na pustyni w Nigrze. Ofiary najprawdopodobniej zmarły z pragnienia. Przedstawiciel lokalnej organizacji samorządowej powiedział: "To było straszne, ciała rozkładały się. Znaleźliśmy je w różnych miejscach, w promieniu ok. 20 km w małych grupkach; czasami matkę z dziećmi, czasami same dzieci".