MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 3 grudnia

Korea Tajlandia Ukraina Wiadomości

Dodano 2013-12-03 11:37:46 | Autor: Emil Kowalski

Zespół Wspierania Radia Maryja – katolicy są dyskryminowani! Wujek przywódcy Korei Płn. Pozbawiony stanowiska. Kilka tysięcy demonstrantów przed parlamentem Ukrainy. Spokojniej w Tajlandii. 

Zespół Wspierania Radia Maryja – katolicy są dyskryminowani!

Tak twierdzą członkowie Zespołu, którzy przeszli w marszach protestacyjnych w wielu miastach Polski. Chodzi o Telewizję Trwam i blokowanie jej dostępu do multipleksu. Za taką blokadę, Telewizja Trwam oskarża obecny rząd.

Wujek przywódcy Korei Płn. Pozbawiony stanowiska

Wuj Kim Dzong Una, dyktatora Korei Płn., został pozbawiony swojego stanowiska. Jego współpracownicy zostali straceni za korupcję. Wuj Dzang Song Teka był wiceprzewodniczącym północnokoreańskiej Komisji Obrony Narodowej. Przyczyny degradacji nie są znane.

Kilka tysięcy demonstrantów przed parlamentem Ukrainy

Budynek Rady Najwyższej Ukrainy jest okupowany przez kilka tysięcy osób. Otacza go kordon milicjantów. Opozycja chce dymisji rządu. Manifestanci uniemożliwili premierowi pracę podczas posiedzenia rządu. Co chwile napływają nowe doniesienia. Natomiast Wiktor Janukowycz odleciał na wizytę do Chin.

Spokojniej w Tajlandii

Rząd i opozycja w Tajlandii – koniec protestów, osiągnięto porozumienie. Porozumienie zostało osiągnięte w związku z urodzinami króla Rama IX, które mają miejsce 5 grudnia. Na ulicach Bangkoku jest spokojniej. 

zdj. Public Domain/Wkipedia