MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 3 kwietnia

NASA prasówka Rosja USA

Dodano 2014-04-03 11:17:54 | Autor: Jacek Gibel

Zamknęła ojca i pojechała na wakacje. Strzelanina w Fort Hood. NASA zrywa współpracę z Rosją.

Zamknęła ojca i pojechała na wakacje

58-letnia mieszkanka Bochni zamknęła swojego 83-letniego ojca w mieszkaniu i wyjechała na 16-dniowy urlop. Kiedy wróciła, mężczyzna już nie żył. Prawdopodobnie zmarł z wycieńczenia. Kobiecie za porzucenie ojca i pozbawienie go wolności grozi do 10 lat więzienia.

Strzelanina w Fort Hood

W trakcie strzelaniny w amerykańskiej bazie wojskowej Fort Hood zginęły 4 osoby, a 16 zostało rannych. Incydent nie miał podłoża terrorystycznego. Wśród ofiar jest też sprawca, który popełnił samobójstwo. Przed pięcioma laty w tej samej bazie doszło do strzelaniny, w której były pracownik, powiązany z Al-Kaidą, zabił 13 osób, a ranił 32.

NASA zrywa współpracę z Rosją

Amerykańska agencja kosmiczna NASA poinformowała, że zrywa współpracę z Rosją. Pracownicy mają zakaz podróżowania do tego kraju, przyjmowania rosyjskich gości czy organizowania telekonferencji. Współpraca kontynuowana będzie tylko przy okazji programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), niemal całkowicie zależnej od Rosji - Stany Zjednoczone zakończyły bowiem program lotów promów kosmicznych i korzystają z rosyjskiej rakiety Sojuz.