MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 3 lipca

emerytura Kraków NFZ prasówka ZUS

Dodano 2014-07-03 11:15:53 | Autor: Jacek Gibel

Wyłudziła ponad 14 000 zł z NFZ. Alarm bombowy na Wawelu. W Polsce ubywa emerytów.

Wyłudziła ponad 14 000 zł z NFZ

50-letnia stomatolog, oskarżona o wyłudzenie na szkodę NFZ ponad 14 tys. zł, stanie przed sądem w Zgierzu. Grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Lekarka tworzyła fikcyjne karty na podstawie danych pacjentów prywatnej praktyki stomatologicznej i wykazywała je jako osoby leczone w publicznych placówkach, korzystających z refundacji. Kobieta tłumaczy się, że nie pobierała opłat w prywatnym gabinecie, stąd wnioski o refundację.

Alarm bombowy na Wawelu

Kilkaset osób zostało ewakuowanych z Wawelu po tym, jak pracownicy zamku dostali e-mail informujący, że w samo południe ma wybuchnąć tam bomba. Na miejscu są już policjanci i pirotechnicy, trwa przeszukiwanie budynków i okolicznych terenów.

W Polsce ubywa emerytów

Z najnowszych danych ZUS wynika, że choć społeczeństwo się starzeje, emerytów w Polsce wcale nie przybywa. W kwietniu tego roku emerytury otrzymywało 4,94 mln osób, czyli niemal tyle, co ponad pięć lat temu. W latach 2005-2009 przybyło z kolei blisko milion emerytów. Obecny zastój jest wynikiem m.in. podniesienia wieku emerytalnego. Jeśli obecna tendencja się utrzyma, można spodziewać się spadku liczby emerytów.