MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 3 lutego

Rzym Ukraina USA Wiadomości

Dodano 2014-02-03 11:40:38 | Autor: Emil Kowalski

Śmierć w moskiewskiej szkole. Urodziła pijane dziecko! Rzym zalany. Okręty wojenne USA płyną do wybrzeży Ukrainy. 

Śmierć w moskiewskiej szkole

Na obrzeżach Moskwy, w szkole, uczeń wziął 20 innych swoich kolegów i koleżanki za zakładników. Wcześniej jednak zabił dwie osoby. Rosyjska policja zneutralizowała napastnika wciągu kilkudziesięciu minut. Uczeń – mężczyzna wtargnął do szkoły z bronią. Zabił jednego z funkcjonariuszy i nauczyciela. Nieznane są na razie motywy tej zbrodni.

Urodziła pijane dziecko!

W nocy, do szpitala w Szczytnie trafiła 37-letnia kobieta w ciąży i urodziła dziecko. W momencie przyjęcia na porodówkę miała 2,5 promila alkoholu we krwi. Urodziła dziecko, które również okazało się pijane i miało taką samą ilość promili w swoim organizmie! Matkę czeka dochodzenie pod kątem narażenia życia lub zdrowia dziecka.

Rzym zalany

Włoskie miasto, które jest zwane „wiecznym”, zostało zalane w wyniku powodzi. Władze apelują o nie przyjeżdżanie do miasta, gdyż większość dróg nie jest przejezdnych. Powódź była spowodowana nieustającymi ulewami, które trwały od piątku. Najgorsza jest sytuacja na obrzeżach miasta.

Okręty wojenne USA płyną do wybrzeży Ukrainy

Dwie wojenne jednostki morskie Stanów Zjednoczonych - Rakietowy niszczyciel Ramage i okręt dowództwa 6. floty USA Mount Whitney wraz z 600 żołnierzami piechoty morskiej, wyruszyły w kierunku Morza Czarnego nad którym leży Ukraina. Minęły już cieśniny Dardanele i Bosfor za zgodą sojusznika NATO – Turcji.