MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 3 stycznia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2014-01-03 11:34:33 | Autor: Jacek Gibel

Zara prawdopodobnie nie żyje. Sprawiedliwsze emerytury? Apel do mieszkańców USA - zapowiadane ogromne opady śniegu.

Zara prawdopodobnie nie żyje

Afgańska dziewczynka ocalona przez polskich lekarzy i leczona w naszym kraju prawdopodobnie nie żyje - poinformował TVN24. Sześcioletnia wówczas Zara została ranna pod koniec września 2012 roku w strzelaninie między talibami a afgańską policją. W polskim szpitalu polowym przeszła operację ratującą życie. Po powrocie z Polski została jednak prawdopodobnie zamordowana przez kuzyna, który uznał ją za "nieczystą".

Sprawiedliwsze emerytury?

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej będzie rozmawiać z pracodawcami i związkowcami o zmianie zasad waloryzacji rent i emerytur - informuje Gazeta Wyborcza. Projekt zakłada waloryzację emerytur i rent najbiedniejszych osób nie tylko o inflację, ale także o realny wzrost płac. Pula z budżetu nie zmieni się, będzie tylko inaczej dzielona.

Apel do mieszkańców USA - zapowiadane ogromne opady śniegu

Blisko 100 milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych, głównie północno-wschodniej części kraju, zmagać się będzie z ogromnymi opadami śniegu i bardzo niskimi temperaturami. W paśmie od Nowego Jorku może spaść nawet do pół metra śniegu. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin odwołano już 2200 lotów, dziś ta liczba może powiększyć się o kolejny tysiąc.