MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 4 grudnia

Dzieci gdynia Meksyk Ukraina Wiadomości

Dodano 2013-12-04 11:27:21 | Autor: Emil Kowalski

Aresztowania w Ukrainie. Porzucono półtoraroczne dziecko. Substancje radioaktywne padły łupem złodziei. Porzucono niemowlę w Gdyni.

Porzucono niemowlę w Gdyni

Na jednej z klatek schodowych w Gdyni, w bloku mieszkalnym, wczoraj wieczorem jego mieszkanka znalazła porzuconą kilkumiesięczną dziewczynkę. Dziecko najpierw trafiło do lekarza a następnie do gdyńskiego MOPS-u. Poszukiwani są rodzice niemowlaka.

Substancje radioaktywne padły łupem złodziei

Zdarzenie miało miejsce w Meksyku. Skradziono całą ciężarówkę substancji radioaktywnych, które są wykorzystywane m.in. w medycynie.  Ciężarówka przewoziła promieniotwórczy izotop kobaltu. W praktyce, materiał ten może być wykorzystany do produkcji tzw. brudnej bomby.

Porzucono półtoraroczne dziecko

Znaleziono chłopca w wieku 1,5, w wózku w bydgoskich wyżynach. Był wyziębiony i zmęczony. Zbadał go lekarz i jest w porządku. Być może zostało porzucone przez kobietę i mężczyznę, którzy przebywali około 18:00 wczoraj, koło sklepu TESCO przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy.

Aresztowania w Ukrainie

Władze powoli zaczynają prześladowania organizatorów protestów, które trwają nadal. Doszło do pierwszych aresztowań podejrzanych. Parlament Ukrainy nie przyjął wotum nieufności dla rządu premiera Mykoły Azarowa. Opozycjoniści chcą nowych wyborów.

zdj. Joymaster/Wikipedia