MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 4 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-04 11:53:37 | Autor: Jacek Gibel

Kolejna śmiertelna ofiara MERS. Starcia w Egipcie. Piesi muszą nosić elementy odblaskowe.

Zmarł wynalazca myszki komputerowej, Doug Engelbart

Wynalazca myszki do komputera, Doug Engelbart, zmarł w wieku 88 lat. Pierwsza myszka, stworzona w latach 60 ubiegłego wieku, składała się z drewnianej osłonki zakrywającej dwa metalowe kółka. Engelbart pracował też nad wczesną wersją e-maili.

Kolejna ofiara koronawirusa

W brytyjskim szpitalu zmarła kolejna osoba zarażona koronawirusem MERS. Od zeszłego roku z powodu wirusa odnotowano już 41 zgonów. Zarażonych jest 77 osbó na całym świecie. MERS jest porównywany do innego wirusa, który wywołał pandemię 10 lat temu - SARS.

W Egipcie – 32 ofiary starć, nowy przywódca

Prezydent Muhammad Mursi nie pełni już swojej funkcji. Wojskowi odsunęli go od władzy. Według ostatnich danych, wzrosła liczba ofiar starć pomiędzy przeciwnikami i zwolennikami prezydenta Egiptu i wyniosła 32 osoby – podaje dzisiaj telewizja CNN powołując się na egipskie media. Nowym przywódcą Egiptu został przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego.

Będziemy musieli nosić odblaski na ubraniach?

Sejm uchwalił ustawę, która wprowadza obowiązek noszenia przez wszystkich pieszych elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym po zmierzchu. To dla naszego bezpieczeństwa.

Kolej w Warszawie – pasażerowie niemal nie pobili kolejarza

Trwa zamęt na warszawskich liniach kolejowych w związku z remontem linii średnicowej i poważnej awarii na stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Ludzie, którzy chcieli jechać do Sochaczewa, wsiedli do pociągu w którym doszło do awarii. Tymczasem, na innym torze stał pusty pociąg o podobnej trasie. Nie zostali poinformowani o awarii i wpadli w furię. Jeden z pasażerów zaczął szarpać kolejarza.