MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 4 lipca

huragan prasówka Ukraina USA wąglik Węgry

Dodano 2014-07-04 11:16:41 | Autor: Jacek Gibel

150 separatystów zabitych. Wąglik w wołowinie. Huragan Artur atakuje.

150 separatystów zabitych

Jak informuje rzecznik sztabu ukraińskich sił antyterrorystycznych, w starciach sił rządowych z prorosyjskimi separatystami zginęło dwóch żołnierzy i co najmniej 150 rebeliantów. Czterej inni żołnierze są ranni. Zniszczone zostało sześć punktów oporu, Ukraina kontroluje też drogę między Rostowem i Charkowem.

Wąglik w wołowinie

Na wschodzie Węgier znaleziono laseczki wąglika. Bakteria znajdowała się w wołowinie. Do szpitala, w związku z podejrzeniem zarażenia, skierowano pięć osób - informują władze. Laseczki wąglika znaleziono w mrożonym mięsie dwóch nielegalnie ubitych krów w miejscowości Tiszafured, ok. 160 km na wschód od Budapesztu. Wąglik to groźna choroba zakaźna zwierząt, mogąca powodować śmierć u ludzi. Jej bakterie mogą być wykorzystywane jako broń biologiczna.

Huragan Artur atakuje

W Dniu Niepodległości wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych zostało zaatakowane przez huragan Artur. Tysiące osób w stanie Północna Karolina zostały ewakuowane. Huragan został zakwalifikowany do kategorii 2, co oznacza, że prędkość wiatru osiągnęła blisko 160 km/h. Żywioł ma przemieszczać się wzdłuż wschodniego wybrzeża w kierunku północnym, słabnąc po drodze.