MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 4 listopada

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-11-04 11:09:58 | Autor: Jacek Gibel

Były prezydent Egiptu może zostać skazany na śmierć. Katastrofa promu w Tajlandii. Zderzenie dwóch ciężarówek - 9-latka w ciężkim stanie.

Katastrofa statku - dwoje Polaków nie żyje

Wczoraj w pobliżu ośrodka wypoczynkowego Pattaya w Tajlandii doszło do zatonięcia promu. W katastrofie zginęło co najmniej 6 osób, w tym dwoje turystów z Polski. Jak poinformowały rosyjskie służby dyplomatyczne, uratowano 80 pasażerów. Według świadków, na promie nie było wystarczająco dużo kamizelek ratunkowych.

Płonąca ciężarówka na DK 10

Na drodze krajowej nr 10 między Piłą a Wałczem zderzyły się czołowo dwa samochody ciężarowe. Kierowca jednego z nich zginął w płomieniach, jego 9-letnia córka trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Ranni zostali także mężczyzna, który wyciągnął dziewczynkę z kabiny oraz 55-letnia kobieta, którą wymijała ciężarówka. Według ustaleń policji, pojazd wpadł następnie w poślizg, po czym uderzył w niego drugi samochód ciężarowy.

Rozpoczyna się proces obalonego prezydenta

Dziś rano rozpoczął się proces obalonego w lipcu prezydenta Egiptu, Mohammeda Mursiego. Wraz z nim oskarżonych o "podżeganie do zabójstwa" uczestników demonstracji z grudnia 2012 roku jest 14 innych osób - współpracowników Mursiego i przedstawicieli Bractwa Muzułmańskiego. Byłemu przywódcy kraju grozi kara śmierci.