MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 4 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-04 11:08:00 | Autor: Jacek Gibel

Bezdomny Polak zmarł w Hiszpanii - umarł z głodu? Pijana dróżniczka o mało nie doprowadziła do tragedii. Samobójca wysadził się w powietrze na granicy.

30-kilogramowy polski bezdomny zmarł w Sewilli

Bezdomny, młody Polak zmarł w przytułku w Sewilli. Mężczyzna był skrajnie wycieńczony i ważył tylko 30 kg. Organizacje pozarządowe uznały go za pierwszą osobę, która umiera z głodu w Hiszpanii. Do publicznej wiadomości nie podano nawet inicjałów Polaka. Wiadomo tylko, że mieszkał na ulicy. Organizacje pozarządowe zapowiadają, że jeśli zostanie potwierdzone, że bezdomny zmarł z głodu, oddadzą sprawę do sądu.

Blisko tragedii w Poznaniu

Pociąg osobowy relacji Poznań-Gniezno uderzył w tył samochodu na przejeździe kolejowym w Poznaniu. Kierowcy na szczęście nic się nie stało. Za wypadek odpowiedzialna jest pijana dróżniczka, która nie zamknęła zapór kolejowych. O jej losie zadecyduje prokuratura.

Mężczyzna wysadził się w powietrze na granicy z Rosją

Niezidentyfikowany do tej pory mężczyzna wysadził się w powietrze, gdy został przyłapany na próbie nielegalnego przedostania się z Rosji na Ukrainę. Samobójca ciężko ranił dwóch ukraińskich strażników granicznych. Przejście, na którym doszło do tragedii, zostało zamknięte. Na innych punktach granicznych wprowadzono wzmożone kontrole.