MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 4 sierpnia

Bangladesz Białoruś Polska prasówka

Dodano 2014-08-04 11:31:33 | Autor: Jacek Gibel

Wypadek busa na Mazowszu. Zatonięcie promu w Bangladeszu. Rekord wszech czasów w Mińsku.

Wypadek busa na Mazowszu

Trzy osoby zginęły, a pięć zostało rannych w zderzeniu busa z samochodem osobowym, do którego doszło w miejscowości Żelazna Nowa na Mazowszu. Samochód z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z mikrobusem wiozącym pracowników elektrowni. Droga krajowa nr 79 jest zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze przez kilka godzin.

Zatonięcie promu w Bangladeszu

Na rzece Padma, ok. 30 km od stolicy Bangladeszu - Dhaki - zatonął prom. Na jego pokładzie znajdowało się, według różnych źródeł, od 170 do 250 osób. Jak informuje policja, około 50 pasażerów udało się już uratować. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. W Bangladeszu często dochodzi do tego typu zdarzeń - wiele z nich spowodowane jest przeciążeniem statków lub niedoświadczoną załogą.

Rekord wszech czasów w Mińsku

35,6 stopnia Celsjusza - tyle od niedzieli wynosi rekord najgorętszego dnia w stolicy Białorusi. Nie była to jednak najwyższa temperatura wczorajszego dnia. W Marinej Horce w obwodzie mińskim odnotowano 36,5 stopnia. W kraju obowiązuje czerwony, najwyższy alarm pogodowy. Absolutny rekord temperatury w Białorusi wynosi 38 stopni. Dziś w kraju ma się już nieco ochłodzić, możliwe więc, że wynik z 1945 roku nie zostanie pobity.