MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 4 września

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-09-04 11:21:25 | Autor: Jacek Gibel

Castro nie żyje. Zderzenie tramwajów we Wrocławiu. Saperzy szukają niewypałów w Dęblinie.

Interwencja w Syrii – Rosja będzie na „Tak”?

Władimir Putin, zapowiedział, że nie wyklucza zgody na interwencję w Syrii ale tylko gdy, ONZ udowodni, że użyto w tym kraju broi chemicznej. Putin, powiedział, że jak do tej pory, to jedynie poszlaki wskazują, że takie coś nastąpiło ze strony rządu syryjskiego.

Bomby w Dęblinie

Na ulicy Jagiellońskiej w Dęblinie, saperzy szukają niewypałów z II wojny światowej. Dzisiaj od 8 rano ulica jest zamknięta. W rejonie ulicy, we wtorkowe popołudnie, budowlańcy, którzy prowadzą tam prace, natrafili na resztki pocisków. Do tej pory odnaleziono 7 granatów moździerzowych, pocisk artyleryjski i 34 zapalniki.

Wypadek tramwajów we Wrocławiu

Na placu Dominikańskim we Wrocławiu zderzyły się dziś rano dwa tramwaje. Rannych zostało w sumie około 30 osób, z tego 7 przewieziono do szpitala. Około godziny 10 przywrócono już ruch tramwajów w mieście.

"Potwór z Cleveland" nie żyje

Ariel Castro, który porwał i przez kilkanaście lat więził trzy kobiety, został znaleziony powieszony w celi. Mimo akcji ratunkowej, zmarł godzinę później w szpitalu. Mężczyzna, któremu postawiono 977 zarzutów, odsiadywał karę dożywocia plus tysiąca lat więzienia.

Atak na szyickie rodziny - 11 ofiar

W Iraku nasila się konflikt na tle wyznaniowym, który może doprowadzić do destabilizacji kraju. Dwie szyickie rodziny zostały zaatakowane przez uzbrojonych napastników w miejscowości Latifija. Zginęło 11 osób, w tym pięcioro dzieci. Lafitija zamieszkana jest głownie przez sunnitów, marginalizowanych przez szyicki rząd premiera al-Malikiego.