MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 5 czerwca

Kanada Polska prasówka USA

Dodano 2014-06-05 11:37:05 | Autor: Jacek Gibel

Wypadek na A4 - siedem osób zginęło. Obława na zabójcę trzech policjantów. Odrzutowiec wleciał w dzielnicę mieszkalną.

Wypadek na A4 - siedem osób zginęło

Siedem osób zginęło w wypadku busów na autostradzie A4. Ze wstępnych informacji wynika, że autobus na ukraińskich tablicach rejestracyjnych zderzył się z polskim pojazdem obsługi drogi. Do zdarzenia doszło koło Krapkowic pod Opolem. Nie wiadomo jeszcze ile osób trafiło do szpitala. W związku z wypadkiem, ruch na autostradzie zablokowany jest w obie strony.

Obława na zabójcę trzech policjantów

24-letni Justin Borque poszukiwany jest przez kanadyjską policję w związku ze strzelaniną, do której doszło w środę. Mężczyzna zastrzelił trzech policjantów i ranił dwóch kolejnych. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo. Zdjęcie napastnika zostało już opublikowane w lokalnych mediach, pojawiła się także prośba do mieszkańców regionu, w którym prowadzone są poszukiwania, o nieopuszczanie domów.

Odrzutowiec wleciał w dzielnicę mieszkalną

Amerykański odrzutowiec wojskowy wleciał w dzielnicę mieszkalną około 140 km od San Diego (Kalifornia). W wyniku wypadku, co najmniej jeden dom stanął w płomieniach. Ewakuowano osiem domostw, jednak według informacji, nikt z mieszkańców nie został ranny. Pilot, który zdołał katapultować się przed zderzeniem, odniósł lekkie obrażenia i został wysłany do szpitala. Przyczyny wypadku nie są znane.