MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 5 grudnia

Gowin huragan Ukraina Watykan

Dodano 2013-12-05 11:22:57 | Autor: Emil Kowalski

Pojawi się nowa partia? Watykan będzie miał swoje ministerstwo finansów. Polska delegacja na Ukrainie. Zbliża się huragan i wstrzymywane są rejsy.

Pojawi się nowa partia?

Jej domniemani założyciele to mieliby być: Jarosław Gowin, działacze PJN i Republikanie. Brakuje tylko ostatecznego porozumienia i w sobotę o godz. 12 w warszawskim centrum Expo, ma nastąpić prezentacja nowej nazwy-partii na scenie politycznej.

Watykan będzie miał swoje ministerstwo finansów

Coraz więcej pracowników watykańskich przekonuje się do koncepcji utworzenia własnego ministerstwa finansów. W ten sposób Papież Franciszek kontynuuje swoje, jak się wydaje reformy zmierzające do unowocześnienia Watykanu i kościoła.

Polska delegacja na Ukrainie

Do naszego wschodniego sąsiada z wizytą udali się: posłowie z komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna (PO) i Robert Tyszkiewicz (PO) i szef komisji mniejszości narodowych Miron Sycz. Mają zamiar zachęcić do dialogu władz ukraińskich w sprawie UE i demonstrujących.

Zbliża się huragan i wstrzymywane są rejsy

Do wybrzeży Bałtyku dotarł już huragan, który był zapowiadany od kilku dni. Porty państw bałtyckich, wstrzymują przewozy pasażerów. W Polsce również podejmuje się kroki bezpieczeństwa i podróże promami będą wstrzymywane. 

zdj. Jarosław Kruk (Jrkruk)/Wikipedia