MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 5 sierpnia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-08-05 11:43:00 | Autor: Jacek Gibel

Pruszkowski gangster wyszedł na wolność. Policjanci ukarani za udział w masakrze więźniów. Malta zawróciła tankowiec z uchodźcami.

Winni masakry w brazylijskim więzieniu ukarani

25 policjantów dostało długoletnie wyroki za udział w masakrze w brazylijskim więzieniu Carandiru, gdzie zginęło 111 więźniów. Każdy z oskarżonych został skazany na 624 lata więzienia. Brazylijskie prawo nie przewiduje jednak kary dożywocia, a żaden z osadzonych nie może spędzić w więzieniu więcej niż 30 lat. To dopiero drugi z czterech procesów dotyczących masakry. W kwietniu skazano 23 policjantów.

Słowik na wolności

Szef pruszkowskiego gangu, Andrzej Z. ps. Słowik wyszedł na wolność. Gangster spędził w więzieniu 10 lat. W 2004 roku został skazany za kierowanie gangiem pruszkowskim na 6 lat. "Słowik" podejrzewany był też w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały.

Malta zawróciła tankowiec z uchodźcami

Malta nie zgodziła się na przyjęcie liberyjskiego tankowca ze 102 uchodźcami z Afryki. To wyspiarskie państwo zmaga się z falą nielegalnych przybyszy z Czarnego Lądu - w zeszłym miesiącu przybyło ich ponad 1000. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Malty powiedziało, że imigrantom nie groziło żadne niebezpieczeństwo.