MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 5 sierpnia

Chiny Polska prasówka włośnica

Dodano 2014-08-05 11:11:53 | Autor: Jacek Gibel

Trzęsienie ziemi w Chinach. Traktorzysta staranował 7 samochodów. Włośnica w woj. kujawsko-pomorskim.

Trzęsienie ziemi w Chinach

Do 400 zabitych i ponad 2000 rannych wzrósł bilans ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło południowo-zachodnie rejony Chin. Na miejscu wciąż trwa akcja ratownicza. Do terenów najbardziej dotkniętych kataklizmem trudno jest dotrzeć - zniszczone zostały bowiem drogi dojazdowe. Dodatkowym zagrożeniem jest powiększające się sztuczne jezioro w pobliżu jednej z miejscowości.

Traktorzysta staranował 7 samochodów

30-letni mężczyzna staranował traktorem 7 samochodów na drodze S3 w pobliżu miejscowości Cigacice (Lubuskie). Jak się okazało, kierowca był pod wpływem narkotyków. Przeciwko niemu prowadzone będzie postępowanie w sprawie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. W zdarzeniu nie ucierpiał żaden z pasażerów staranowanych aut.

Włośnica w woj. kujawsko-pomorskim

10 przypadków zatrucia włośnicą odnotowano w powiecie mogileńskim (woj. kujawsko-pomorskie). Zarażeni trafili do szpitala po spożyciu mięsa z dzika. Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Bydgoszczy informuje, że przypadków choroby może być więcej. Dochodzenie epidemiologiczne w tej sprawie prowadzi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mogilnie.