MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 5 września

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-09-05 11:28:52 | Autor: Jacek Gibel

Psy zagryzły dziecko w Bukareszcie. Rosja: broni chemicznej w Syrii mogli użyć rebelianci. Kalifornijskie drogi zalane. Karambol w Wielkiej Brytanii.

Tragedia w Bukareszcie - psy zagryzły 4-latka

4-letni chłopiec został zagryziony w stolicy Rumunii przez bezpańskie psy. Ciało znaleźli funkcjonariusze policji, wezwani przez babcię dziecka. 6-letni brat ofiary zdołał uciec przed sforą. Po ulicach Bukaresztu błąka się 60 tysięcy bezpańskich psów.

Rosja opublikowała ekspertyzy w sprawie Syrii

Zdaniem rosyjskich ekspertów, broni chemicznej w Syrii mogli użyć rebelianci. Wskazuje na to rodzaj pocisku znalezionego w pobliżu miejsca ataku. Tego typu amunicji stosują - zdaniem specjalistów - brygady opozycyjne. Na podstawie tych ekspertyz rosyjskie MSZ sformułowało opinię o "spisku przeciwko rządom Baszara al-Asada".

Stan zagrożenia powodziami w USA

W hrabstwie Riverside (Kalifornia) ogłoszono stan zagrożenia powodziami. Zalane zostały m.in. autostrady 74 i 371. Jedną z przyczyn powstawania powodzi są pożary, do jakich doszło w ostatnich miesiącach. Woda spływa z wypalonych terenów, niosąc ze sobą masy błota.

Wielki karambol w Anglii

Ponad 100 pojazdów uczestniczyło w karambolu, do którego doszło na moście na węźle Sheppey w hrabstwie Kent. Na szczęście nikt nie zginął, choć wiele osób jest uwięzionych w samochodach. Na miejscu jest dziewięć karetek pogotowia i sześć zastępów straży pożarnej.