MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 6 czerwca

Kanada prasówka Warszawa

Dodano 2014-06-06 11:06:42 | Autor: Jacek Gibel

Napastnik z Kanady zatrzymany. Wyciek gazu na Ursynowie. Oddawała 13-letnią córkę za słodycze.

Napastnik z Kanady zatrzymany

24-letni Justin Bourque, podejrzany o zastrzelenie trzech policjantów, został zatrzymany w nocy przez kanadyjską policję. Mężczyzna miał przy sobie co najmniej dwie sztuki broni. Po zatrzymaniu miał powiedzieć "jestem skończony". Jego pobudki nie są znane. W Kanadzie, gdzie rzadko dochodzi do tego typu incydentów, był to jeden z najtragiczniejszych ataków w ostatnich latach.

Wyciek gazu na Ursynowie

Na terenie budowy na skrzyżowaniu ulic Pileckiego i Zięby na warszawskim Ursynowie doszło do wycieku gazu. Ewakuowane zostały dwa pobliskie budynki. Straży pożarnej udało się już opanować niebezpieczeństwo. Prawdopodobną przyczyną wycieku było uszkodzenie przewodu gazowego przez pracujących robotników. Sytuacja wraca do normy - ulica Pileckiego jest już przejezdna w kierunku ul. Puławskiej.

Oddawała 13-letnią córkę za słodycze

W jednej z miejscowości pod Nową Solą (Lubuskie) zatrzymano Renatę M. Kobieta oskarżona jest o sutenerstwo - oddawała 13-letnią córkę dwóm mężczyznom z tej samej miejscowości w zamian za słodycze, jedzenie lub drobne kwoty. Sprawa wyszła na światło dzienne, gdy nastolatka poskarżyła się szkolnemu pedagogowi.