MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 6 grudnia

huragan Ukraina Wiadomości

Dodano 2013-12-06 11:21:58 | Autor: Emil Kowalski

W Polsce szaleje huragan, są ofiary śmiertelne. Pociąg wjechał na drzewo. Alarmy bombowe w polskich urzędach. Pierwsza ofiara śmiertelna w protestach na Ukrainie.

W Polsce szaleje huragan, są ofiary śmiertelne

Już ponad 400 tys. gospodarstw domowych pozostaje bez prądu, straż pożarna interweniowała 1500 razy. Główne zniszczenia odnotowano na północy Polski. Niestety ale huragan pochłonął również 3 ofiary śmiertelne w woj. pomorskim oraz 4 osoby ranne w woj. śląskim, w Wielkopolsce i Mazowieckim. Najgorsza sytuacja jest na Zachodnim Pomorzu.

Pociąg wjechał na drzewo

W woj. pomorskim, pociąg jadący trasą Miastko-Słupsk zderzył się z powalonym  drzewem. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Konar drzewa wbił się w kabinę maszynisty i wylądował na siedzeniu, który zrobił unik kładąc się na podłogę. Trasa Miastko-Słupsk została zablokowana na kilka godzin.

Alarmy bombowe w polskich urzędach

W budynkach Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, MON i Ministerstwa Gospodarki, wszczęto alarmy bombowe. Ewakuowano 4 tys. osób. Informacja o podłożeniu bomby dotarła do ministerstw drogą meilową. Budynki są sprawdzane przez policję i wojsko.

Pierwsza ofiara śmiertelna w protestach na Ukrainie

Znaleziono mężczyznę pod którym była plama krwi. Leżał w okolicach miejsca gdzie odbywają się protesty. Przyczyny śmierci nie są jednak dokładnie znane. Protestujący twierdzą, że to prowokacja. Protesty na Ukrainie rozpoczęły się 21 listopada.

zdj. flickr/Some rights reserved by mrpbps