MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 6 sierpnia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-08-06 11:37:05 | Autor: Jacek Gibel

Akcja ratunkowa w Chojnowie. Dziecko na sprzedaż za 100$. Rusza proces majora, sprawcy masakry w bazie wojskowej.

Zawalił się pustostan w Dolnośląskiem

W wyniku zawalenia się budynku po dawnej słodowni w Chojnowie (Dolnośląskie) została ranna jedna osoba. Trwają poszukiwania drugiej, która prawdopodobnie została przysypana. Trzeciej osobie, która znajdowała się w budynku, nic się nie stało.

Chciał sprzedać dziecko w internecie

"Mam dwumiesięczne dziecko. Uwielbia się bawić, ale jest jeden problem. Lekarz powiedział, że ma astmę i może przestać oddychać. Ona naprawdę działa mi na nerwy i jej nie chcę. Proszę napisz do mnie" - takie ogłoszenie wystawił na portalu ogłoszeniowym 22-letni Paul Marquez. Dziecko - w dodatku nie swoje, a nowopoznanej dziewczyny - chciał sprzedać za 100 dolarów. Grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Rusza proces sprawcy masakry w Fort Hood

Były wojskowy psychiatra, który w 2009 roku zabił 13 osób, a ranił kolejne 32 w bazie wojskowej Fort Hood (USA) stanie przed sądem. Proces postrzegany jest jako test dla wojskowego sądownictwa w USA. Sprawca, major Nidal Hasan zdecydował, że będzie bronić się bez pomocy adwokatów, co oznacza, że będzie mógł zadawać pytania świadkom, w tym ludziom, do których strzelał.