MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 6 sierpnia

prasówka

Dodano 2014-08-06 11:20:16 | Autor: Jacek Gibel

Ulewy w Małopolsce. Darmowe przejazdy autostradą. Zawieszenie broni między Libanem a Syrią.

Ulewy w Małopolsce

Już ponad 200 razy interweniowali strażacy w Małopolsce po ulewnych deszczach, jakie nawiedziły minionej nocy ten region. Najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Limanowej - zalane zostały dziesiątki domów, a drogi są nieprzejezdne. Deszcze podtopiły też szpital w miejscowości Szczyrzyc - pacjenci zostali przeniesieni na wyższe kondygnacje budynku.

Darmowe przejazdy autostradą

Wicepremier Janusz Piechociński poinformował, że problem zakorkowanych autostrad został poruszony podczas posiedzenia rządu. W sierpniowe weekendy przejazdy autostradą A1 będą darmowe. Zwolnienie będzie obowiązywało od piątku od godz. 16.00 do północy w niedzielę. W długi sierpniowy weekend bramki zostaną otwarte już w czwartek.

Zawieszenie broni między Libanem a Syrią

Wczoraj o 18:00 czasu polskiego rozpoczęło się 24-godzinne zawieszenie broni między armią Libanu i syryjskimi rebeliantami. Decyzję podjęto, by można było zająć się sprawą zaginionych żołnierzy i ewakuacją rannych. Niektóre źródła donoszą jednak, że już po trzech godzinach pozycje żołnierzy libańskich znalazły się pod ostrzałem rebeliantów.