MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 7 lipca

Częstochowa Poznań prasówka przedszkole samoloty

Dodano 2014-07-07 11:12:05 | Autor: Jacek Gibel

Katastrofa samolotu pod Częstochową. Kontrowersyjne kolorowanki w poznańskim przedszkolu. Zaginiony turysta nie żyje.

Katastrofa samolotu pod Częstochową

11 osób zginęło w katastrofie samolotu, który rozbił się w niedzielę w okolicach Częstochowy. Do wypadku doszło około godziny 16:00. Na pokładzie było 12 osób - jedna przeżyła, jednak jest w ciężkim stanie. Samolot wiózł skoczków spadochronowych. Przyczyny katastrofy nie są znane, jednak wiele wskazuje na to, że maszyna była przeładowana, co doprowadziło do awarii silnika.

Zaginiony turysta nie żyje

Ratownicy TOPR odnaleźli ciało turysty, który zaginął wczoraj pod Rysami. Ratowników o pomoc poprosił towarzysz mężczyzny, który szybciej schodził ze szczytu. Kiedy nie doczekał się na swojego kolegę, wezwał pomoc. Na razie nie są znane szczegóły ani przyczyna śmierci turysty.

Kontrowersyjne kolorowanki w poznańskim przedszkolu

Zamiast w spodniach, pójdę w mini, ono dziewczę ze mnie czyni. I koturny też założę, trochę wyższa będę może - to jeden z cytatów z kolorowanki, którą otrzymały czterolatki w Poznaniu. Rodzice protestują przeciwko książeczce, która - ich zdaniem - promuje niewłaściwe wzorce społeczne w umysłach dzieci. Po ich stronie stanęła także jedna z wykładowczyń Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, która mówi, że z takich materiałów dziewczynki uczą się, że ich najważniejszym zadaniem jest zwracanie swoim wyglądem uwagi innych.