MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 7 listopada

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-11-07 11:03:18 | Autor: Jacek Gibel

Polska jednym z najlepszych państw pod względem znajomości angielskiego. Opłata za niemieckie autostrady - Niemcy odliczą ją od podatku. Trzy osoby ranne w eksplozji pieca.

Polacy w czołówce rankingu EF English Proficiency Index

W najnowszej edycji rankingu oceniającego poziom znajomości języka angielskiego Polska zajęła 8 miejsce, wyprzedzając takie kraje jak Niemcy, Francja czy Japonia. Ranking ocenia umiejętności językowe dorosłych mieszkańców 60 państw oraz ich postępy. Według twórców rankingu, największego postępu dokonała Turcja.

Niemieckie autostrady płatne?

Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", kierowcy będą musieli płacić za jazdę po niemieckich autostradach. 100 euro rocznej opłaty będzie można jednak - w przypadku obywateli naszego zachodniego sąsiada - odliczyć od podatku. Obcokrajowcom takie zwolnienie nie przysługuje. Niemcy liczą, że dzięki nowym opłatom uda się zebrać dodatkowe 7,2 mld euro rocznie na remonty sieci autostrad.

Eksplozja pieca we Wrocławiu

W firmie Hutmen SA we Wrocławiu doszło do wybuchu pieca. Trzy osoby zostały ranne w wypadku i trafiły do szpitala. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.