MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 7 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-07 11:08:46 | Autor: Jacek Gibel

Samochód spłonął na DK 10 - trzy ofiary. Tajfun Fitow nawiedza Chiny. Statek zatonął w 20 minut - trzy osoby uznane za zaginione.

Tragiczny wypadek w okolicach Prostyni

Na drodze krajowej nr 10 w okolicach Prostyni (Zachodniopomorskie) doszło do czołowego zderzenia opla z ciężarówką. Samochód osobowy doszczętnie spłonął, a trzech pasażerów zginęło na miejscu. Opel z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie nastąpiło zderzenie. Policja zorganizowała objazdy, które mogą potrwać nawet kilka godzin.

Setki tysięcy ewakuowanych w Chinach

Kraj Środka zaatakowany został przez kolejny tajfun. Swoje domostwa musiało opuścić ponad 750 tysięcy osób z prowincji Fujian i Zhejiang. Na terenie panuje najwyższy - czerwony - alarm. W niektórych rejioach Fujian i Zhejiang opady przekroczyły nawet 20 cm. Dziesiątki lotów z lotniska Wenzhou zostały odwołane, zawieszone jest także funkcjonowanie szybkiej kolei i autobusów.

Trzy ofiary zderzenia statków

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do zderzenia dwóch statków na Morzu Północnym - poinformowała holenderska straż przybrzeżna. Na pokładzie znajdowało się pięć osób - dwie z nich uratowano, pozostałe trzy uznano za zagionione. Straż przybrzeżna nie wyklucza, że utonęły one, uwięzione wewnątrz wraku. Rzecznik straży przybrzeżnej odmówił podania informacji o zaginionych - wiadomo tylko, że nie ma wśród nich Holendrów.