MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 7 października

Ebola Europa Hiszpania Nepal Polska prasówka

Dodano 2014-10-07 11:26:03 | Autor: Jacek Gibel

Wybuch metanu w kopalni Mysłowice-Wesoła. Katastrofa autobusu w Nepalu. Ebola dociera do Europy?

Wybuch metanu w kopalni Mysłowice-Wesoła

18 górników trafiło w ciężkim stanie do szpitala po wybuchu metanu w kopalni Mysłowice-Wesoła. Do eksplozji doszło w poniedziałek wieczorem. Spośród 37 pracujących w rejonie zagrożenia górników, 36 wyjechało już na powierzchnię. Akcja ratunkowa została jednak wstrzymana, ponieważ istnieje zbyt duże zagrożenie kolejnym wybuchem gazu. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane.

Ebola dociera do Europy?

Wczoraj wieczorem potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia wirusem Eboli w Europie. Nosicielką jest 44-letnia pielęgniarka z Hiszpanii, która miała styczność z hiszpańskim misjonarzem, zmarłym przez dwoma tygodniami na skutek choroby. Epidemiolodzy alarmują, że epidemia gorączki Ebola może dotrzeć do Europy w przeciągu najbliższych tygodni.

Katastrofa autobusu w Nepalu

29 osób zginęło, a dziesiątki zostały rannych w katastrofie autobusu w Nepalu. Bus spadł z drogi do blisko 200-metrowego wąwozu. W pojeździe znajdowało się ponad 100 osób - dużo więcej niż dopuszczalna liczba. Większość pasażerów planowała spotkania z rodziną przy okazji Daśainu, największego hinduistycznego święta w kraju.