MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 8 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-08 11:59:29 | Autor: Jacek Gibel

Wandale nad Morskim Okiem. Wypadek autobusu w Hiszpanii. Strzelanina w Egipcie - 42 ofiary.

Katastrofa w Hiszpanii

9 osób zginęło, a 5 zostało ciężko rannych w wypadku autobusu w miejscowości Tornadizos (Hiszpania). Przyczyną wypadku prawdopodobnie była nadmierna prędkość. Autobus około 8:30 uderzył w nasyp ziemi i przewrócił się na metalowe barierki.

Wandale zniszczyli szlak do Morskiego Oka

Czterech pseudokibiców Wisły Kraków wymalowało sprayem odcinek drogi do Morskiego Oka. Wulgarne napisy pojawiły się m.in. na głazach polodowcowych. Za uszkodzenie mienia wandalom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kuba kolejnym krajem, który jest za azylem Snowdena

Raul Castro oświadczył, że jego kraj popiera suwerenne prawo krajów Ameryki Łacińskiej do udzielenia azylu dla szpiega amerykańskiego Snowdena. Tłumaczy, że takie prawo powinno być udzielane „każdemu, kto jest prześladowany za ideały oraz walczy o demokrację”.

42 ofiary strzelaniny w Kairze

Poranne zamieszki w Egipcie przyniosły dzisiaj kilkadziesiąt ofiar. Liczba osób zabitych może wzrosnąć. Ranne zostały 322 osoby. Do strzelaniny doszło przed koszarami Gwardii Republikańskiej w Kairze. Kilkuset zwolenników odsuniętego od władzy prezydenta Mursiego od wielu godzin nieprzerwanie protestowało przed koszarami.