MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 8 lipca

Japonia Polska prasówka USA

Dodano 2014-07-08 11:17:01 | Autor: Jacek Gibel

Wykoleiła się cysterna z gazem. Tajfun zmierza w stronę Japonii. Kolejne dziecko zmarło w aucie.

Wykoleiła się cysterna z gazem

W Bodzechowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego wykoleiła się cysterna z propanem-butanem. Trwa przepompowywanie gazu. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia zbiornika. Do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem. Wokół pojazdu wyznaczono już strefę bezpieczeństwa, na miejscu są strażacy oraz grupa ratownictwa chemicznego.

Tajfun zmierza w stronę Japonii

W Japonii ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia przed tajfunem "Neoguri" zmierzającym w kierunku archipelagu Okinawy na południu kraju. Prawie pół miliona osób wezwano do ewakuacji lub schronienia się. W rejonie zamknięto wszystkie szkoły i odwołano loty, wstrzymany jest również ruch promów. Żywioł ma dotrzeć do Kiusiu - jednej z głównych wysp Japonii - najwcześniej jutro rano.

Kolejne dziecko zmarło w aucie

Pojawia się coraz więcej przypadków dzieci, które zmarły zamknięte w rozgrzanych samochodach. Tym razem do takiego wypadku doszło w amerykańskim stanie Teksas. Ofiarą jest dwuletnia dziewczynka, zamknięta sama w pojeździe na kilka godzin. Wezwanym na miejsce zdarzenia lekarzom pozostało tylko stwierdzić zgon dziecka.