MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 8 listopada

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-11-08 11:08:04 | Autor: Jacek Gibel

Wniosek o referendum w sprawie 6-latków odrzucony. Odkryto masową mogiłę z czasów drugiej wojny światowej. Tajfun pustoszy Filipiny.

Nie będzie referendum w sprawie 6-latków

Sejm odrzucił wniosek o referendum w sprawie wysłania 6-latków do szkół. Wniosek poparło 222 posłów, przeciwnych było 232. Obecnie przepisy mówią o tym, że w 2014 roku obowiązkiem szkolnym objęte zostaną dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku. Pozostałe dzieci z tego rocznika rozpoczną naukę w 2015 roku, tak jak wszystkie dzieci urodzone w 2009 roku.

Masowy grób odkryty we Włodzimierzu Wołyńskim

Archeolodzy odkryli we Włodzimierzu Wołyńskim nową masową mogiłę. Znajdujące się w niej szczątki należą głównie do policjantów zamordowanych przez NKWD. W grobie pochowanych było 57 osób, głównie Polacy - policjanci, cywile i żołnierze.

Największy w tym roku tajfun atakuje

Tajfun Haiyan (chiń. petrel) - największy w tym roku - uderzył dziś (czasu lokalnego) w środkową część Filipin. Prędkość wiatru przekracza w porywach 315 kilometrów na godzinę. W środkowej części kraju wstrzymano transport morski i powietrzny, zamknięte są szkoły i urzędy, w wielu miejscach nie ma też łączności telefonicznej. W niedzielę Haiyan ma dotrzeć do Wietnamu i Laosu.