MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 8 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-08 11:10:16 | Autor: Jacek Gibel

Parlament Europejski - dziś ważne decyzje w sprawie dyrektywy tytoniowej. Ofiara śmiertelna wypadku w Świętokrzyskiem. PKF Skarbiec oskarżony o wyłudzenie pieniędzy.

PE zdecyduje o dyrektywie tytoniowej

Dziś Parlament Europejski ma ustalić wspólne stanowisko w sprawie dyrektywy tytoniowej. Chodzi o radykalne zmiany mające chronić młodzież przed paleniem papierosów - m.in. rezygnację z papierosów mentolowych i typu slim oraz przeznaczenie 75% opakowania na ostrzeżenia o szkodliwości palenia.

Wypadek w Jędrzejowie - jest ofiara śmiertelna

W Jędrzejowie (Świętokrzyskie) przy wjeździe na obwodnicę doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jedna osoba zmarła, trzy zostały ranne i trafiły do szpitala. Jedna jezdnia drogi krajowej nr 7 jest zablokowana. Według wstępnych ustaleń policji, kierowca fiata, który zginął na miejscu, zajechał drogę jadącemu prawidłowo mercedesowi.

PKF Skarbiec - nowy Amber Gold?

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy zawieraniu przedwstępnych umów pożyczki, oferowanych przez Polską Korporację Finansową Skarbiec z siedzibą w Słupsku - obecnie Pomocną Pożyczkę Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Poszkodowanych może być 48 tysięcy klientów, którzy wpłacili około 115 milionów złotych. W PKF Skarbiec od 2003 roku już pięciokrotnie stwierdzano stosowanie praktyk sprzecznych z prawem.