MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 8 sierpnia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-08-08 11:43:06 | Autor: Jacek Gibel

Znaleziono 14-latka porwanego przez prąd Warty. Rekin mafijny aresztowany za handel kością słoniową. Rekin-ryba znaleziony w metrze. Łatwiejsze egzaminy na prawo jazdy?

Rekin mafijny aresztowany w Togo

Emile Edouwodzi N'Bouke, gruba ryba wśród przemytników kości słoniowej, został aresztowany w stolicy Togo, Lome. W jego sklepie znaleziono ponad 700 kilogramów drogocennego materiału. N'Bouke zaprzeczył, że brał udział w nielegalnym wywozie kości z kraju. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Odnaleziono ciało 14-latka porwanego przez Wartę

W okolicach mostu w Działoszynie (Łódzkie) odnaleziono ciało 14-letniego Mieczysława, porwanego wczoraj wraz z trójką rodzeństwa przez nurt Warty. We wtorek wyłowiono z rzeki pozostałą trójkę, niestety mimo reanimacji nie udało się ich uratować. Na jutro planowana jest sekcja zwłok dzieci.

Prawo jazdy będzie łatwiejsze

O 4 punkty, zostanie obniżony pułap oceny egzaminu teoretycznego z prawa jazdy. Tak oto wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, chcą żeby było. Projekt unormowania przepisów pod tym kierunkiem jest już w trakcie realizacji.

Rekin w nowojorskim metrze

W jednym z wagonów metra w Nowym Jorku, pasażerowie znaleźli martwego rekina. Ryba mierzyła 1,2 m. Nie widomo jak rekin dostał się do wagonu.  Ryba została usunięta w zajezdni pociągu.

Nowy sposób złodziei

Było nabieranie starszych ludzi „na wnuczka” a teraz jest „na kuchenkę gazową”. Pukają do drzwi oferując wymianę kuchenki na nową. Robią to od ręki. Gdy starsza osoba wpuszcza ich do domu aby przeprowadzili prace, to ci pod jej nieuwagę, okradają ją z oszczędności. Miejsce ukrycia pieniędzy, sprawdzają podczas rozmowy handlowej.