MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 8 sierpnia

Ebola Izrael Palestyna prasówka WHO

Dodano 2014-08-08 11:28:40 | Autor: Jacek Gibel

Koniec rozejmu w Strefie Gazy. Tragedia na budowie. WHO mówi o "sytuacji nadzwyczajnej".

Koniec rozejmu w Strefie Gazy

O 7:00 czasu polskiego zakończyło się trzydniowe zawieszenie broni między Izraelem a Palestyną. Jak informują media, Hamas nie zgodził się na przedłużenie rozejmu, zapowiedział jednak, że rozmowy pokojowe w Egipcie będą kontynuowane. Palestyńczycy chcą między innymi rozszerzenia dozwolonych stref połowowych dla rybaków ze Strefy Gazy.

Tragedia na budowie

Jedna osoba zginęła, a dwie trafiły do szpitala po tym, jak na jednej z gdyńskich budów zawaliło się rusztowanie. Prawdopodobnie zahaczył o nie pracujący na budowie dźwig. Robotnicy znajdowali się wtedy na wysokości czwartego piętra. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności wypadku.

WHO mówi o "sytuacji nadzwyczajnej"

Sytuacja nadzwyczajna - tak Światowa Organizacja Zdrowia określiła epidemię Eboli w Afryce. Z powodu choroby w tym roku zmarło już ponad 1000 osób. W zachodniej części kontynentu odnotowano ponad 1700 przypadków wirusa Eboli. WHO informuje, że nie ma potrzeby wprowadzania powszechnego zakazu podróży międzynarodowych czy handlu w związku z epidemią. Zaleca jednak przygotowanie się krajów na wykrycie i ewentualne leczenie kolejnych zachorowań.