MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 9 czerwca

Pakistan Polska prasówka USA

Dodano 2014-06-09 11:21:34 | Autor: Jacek Gibel

Atak na lotnisko w Karaczi. Dwoje nastolatków porwanych przez Wieprz. Strzelanina w Las Vegas - pięć ofiar.

Atak na lotnisko w Karaczi

Co najmniej 28 osób zginęło, a 14 zostało rannych w ataku na lotnisko w Karaczi (Pakistan). Wśród ofiar jest 10 bojówkarzy. Siedmioro z nich zostało zastrzelonych, pozostała trójka wysadziła się w powietrze. Do ataku przyznali się pakistańscy talibowie. Karaczi to największy port lotniczy kraju. Jak donoszą przedstawiciele lotniska, oblężenie zostało już zakończone, a loty będą wznowione wieczorem.

Dwoje nastolatków porwanych przez Wieprz

Wznowione zostały poszukiwania 12- i 15-latka porwanych przez nurt Wieprza w Łysołajach (Lubelszczyzna). Szanse na odnalezienie żywych chłopców są jednak minimalne. Akcja ratownicza została już zamieniona na poszukiwawczą. Nastolatkowie zostali porwani przez rzekę w sobotę. Do tej pory nie natrafiono na żaden ślad, który mógłby pomóc w zlokalizowaniu chłopców.

Strzelanina w Las Vegas - pięć ofiar

Trzy osoby, w tym dwaj policjanci, zostały zastrzelone w niedzielę w Las Vegas przez dwójkę napastników - kobietę i mężczyznę. Po wymianie ognia z przybyłymi do marketu WalMart - dokąd zbiegli po wcześniejszym zabiciu dwóch mundurowych - policjantami, kobieta najpierw zastrzeliła swojego towarzysza, a następnie popełniła samobójstwo. Napastnicy mieli wykrzykiwać "to jest rewolucja!". Przyczyny ataku nie są znane.