MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 9 grudnia

huragan Kijów krzyż Ksawery sejm Tajlandia Ukraina

Dodano 2013-12-09 11:23:35 | Autor: Emil Kowalski

Kijów – aresztowania po zburzeniu pomnika Lenina. W Tajlandii znowu demonstracje. Bilans huraganu Ksawery w Polsce. Krzyż w Sejmie – będzie.

Krzyż w Sejmie – będzie

Wydano wyrok ws. obecności krzyża w Sejmie. Sąd Apelacyjny, uznał, że krzyż nie narusza żadnych dóbr osobistych. Przeciwni krzyżowi są m.in. posłowie Twojego Ruchu, którzy już zapowiedzieli odwołanie od tego postanowienia.

Bilans huraganu Ksawery w Polsce

W całym kraju, strażacy interweniowali prawie 12,5 tys. razy. Jeszcze tej nocy, bez prądu było 26 tys. gospodarstw. Podczas żywiołu, śmierć poniosło 5 osób a 77 jest poszkodowanych. W akcjach ratunkowych, brało udział ponad 50 tys. strażaków i kilkanaście tysięcy pojazdów.

W Tajlandii znowu demonstracje

Ponownie na ulice wyszli demonstrujący. W Bangkoku, pikietowało 100 tys. osób. Opozycja domaga się, żeby miejsce Shinawatry i jej ministrów zajęła „rada narodowa”. Parlament został już rozwiązany lecz jego członkowie sprawują urzędy do czasu przedterminowych wyborów.

Kijów – aresztowania po zburzeniu pomnika Lenina

Doszło do pierwszych aresztowań osób podejrzanych o zburzenie pomnika Lenina w Kijowie. Do sprawy doszło wczoraj. Zalicza się do nich miłośników pamiątek, którzy odłamywali kawałki od uszkodzonego pomnika.

zdj. Mateusz Kudła/Wikipedia