MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 9 lipca

Polska prasówka

Dodano 2014-07-09 11:35:09 | Autor: Jacek Gibel

Samosąd na zboczeńcu. Chazan zostanie odwołany. Utrudnienia na Woli.

Samosąd na zboczeńcu

W Baniach pod Gryfinem (Zachodniopomorskie) 31-latek wykorzystał seksualnie 14-letniego chłopca. Mężczyzna trafił już do aresztu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Zanim jednak złapała go policja, na 31-latku zemścili się mieszkańcy wsi. Kopali go, bili, następnie rozebrali i wrzucili do kanału. Pokrzywdzony chłopiec znajduje się pod opieką psychologa.

Chazan zostanie odwołany

Raport ratusza jest podstawą do rozwiązania umowy o pracę z dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny prof. Bogdanem Chazanem - poinformowała prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prof. Chazan odmówił przeprowadzenia uzasadnionej aborcji, a także nie wskazał pacjentce innego lekarza, skłonnego podjąć się zabiegu. Szpital został ukarany 70 tys. zł za tę niezgodną z prawem dezycję.

Utrudnienia na Woli

Przez najbliższe kilka godzin kierowcy na warszawskiej Woli mogą liczyć się z poważnymi utrudnieniami ruchu. Przejeżdżająca przez skrzyżowanie ul. Wolskiej i al. Prymasa Tysiąclecia ciężarówka zerwała trakcję tramwajową. Kilka linii tramwajowych będzie poruszać się zmienioną trasą, możliwe są także opóźnienia linii autobusowych. Naprawa uszkodzonej trakcji może potrwać nawet kilka godzin.