MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 9 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-09 11:19:07 | Autor: Jacek Gibel

Pawelka nie jest już ważnym ziomkiem. Polka zgwałcona w chorwackim hotelu. Znaleziono ciało drugiego zaginionego alpinisty.

Polka brutalnie zgwałcona w Chorwacji

40-letnia Polka została brutalnie zgwałcona w hotelu w Makarskiej (Chorwacja). Okoliczności sprawy bada policja. O zdarzeniu poinformował dziennik "Slobodna Dalmacija". Jak podała policja, sprawca najprawdopodobniej dostał się do pokoju hotelowego przez okno. Mąż kobiety nie obudził się podczas zdarzenia, bowiem parę godzin wcześniej pił alkohol.

Przewodniczący ziomkostwa odwołany

Nadzwyczajny zjazd delegatów Ziomkostwa Ślązaków odwołał ze stanowiska przewodniczącego Rudiego Pawelkę. Zarzucono mu antypolskie i rewanżystowskie nastawienie. Skandal wzbudziło zwłaszcza czerwcowe oświadczenie Pawelki, by Polacy i Czesi przeprosili za wysiedlenie Niemców i wypłacili im odszkodowania. Rudi Pawelka pozostanie jednak przewodniczącym regionalnego oddziału Ziomkostwa Ślązaków w Północnej Nadrenii-Westfalii.

Drugi Polak znaleziony martwy w Kaukazie

Znaleziono ciało drugiego z trzech polskich alpinistów zaginionych na górze Kazbek na Kaukazie. Dziś być może wyruszy ekipa poszukująca ostatniego z zaginionych. Wczoraj gruzińscy ratownicy przetransportowali do Tbilisi ciało pierwszego z Polaków, znalezione pod koniec września.