MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 9 sierpnia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-08-09 11:34:03 | Autor: Jacek Gibel

Powodzie w Missouri. Badacze mogli znaleźć źródło MERS. Spalił się autobus z uczestnikami kolonii.

Wielbłądy mogą być źródłem wirusa MERS

Dromadery mogą być odpowiedzialne za przenoszenie na ludzi śmiertelnego koronawirusa MERS - donoszą badania. Testy wykazały, że wirus MERS - lub bardzo do niego zbliżony - krąży w ciele tych zwierząt. Naukowcy dodają jednak, że potrzebne jest więcej badań, zanim ta teoria zostanie potwierdzona.

Powodzie w Ameryce Północnej

Troje ludzi zginęło w wyniku powodzi, które wzbudziły alarm w kilku stanach USA. Wszystkie przypadki miały miejsce w Missouri. Alarmami powodziowymi objęte są także stany Kansas, Arkansas, Oklahoma i Tennessee. Kolejne poważne opady przewidziane są na weekend.

Protest – zablokowana DK nr 6

Dzisiaj w godz. od 17.00 do 19.00, będzie zablokowana droga krajowa nr 9 w rejonie Starych Bielic. Mieszkańcy w ten sposób wymusić wybudowanie ścieżki rowerowej  oraz zamontowanie sygnalizacji świetlnej drogi powiatowej w Starych Bielicach i drogi krajowej numer 6. Pismo w tej sprawie wystosowali na początku lipca lecz nie otrzymali żadnej odpowiedzi.

Spalił się autobus z kolonistami

Koło Rybnika (woj. śląskie), doszło do pożaru autobusu w którym jechały dzieci na wakacyjne kolonie. Kierowca zatrzymał pojazd gdy zauważył dym wydobywający się spod maski. Dzieciom nic się nie stało. Po małych podróżników przyjechał autobus zastępczy.