MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 10 kwietnia

Haiti Polska prasówka USA

Dodano 2015-04-10 11:34:24 | Autor: Jacek Gibel

Tornado w Illinois. Piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Ciała u wybrzeży Haiti.

Tornado w Illinois

Jedna osoba zginęła, a siedem zostało rannych po czwartkowym przejściu tornada przez amerykański stan Illinois. Trąbę powietrzną wywołał front chłodny, który aktualnie przemieszcza się na wschód kraju. Dziś wir powietrza może spowodować spustoszenie w takich stanach jak Ohio, Kentucky oraz Tennessee. To kolejne tornada w USA w ostatnim czasie. W końcówce marca trzy takie wiry przeszły przez Arkansas i Oklahomę.

Piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

W Polsce odbywają się obchody piątej rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W wypadku, do którego doszło 10 kwietnia 2010 roku, zginęło 96 osób, m.in. ówczesny prezydent Lech Kaczyński i ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Samolot leciał na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Ciała u wybrzeży Haiti

Siedemnaście ciał zostało wymytych na brzeg Haiti, w pobliżu miejscowości Le Borgne. Ciała prawdopodobnie należą do imigrantów, którzy próbowali dostać się statkiem na pobliskie wyspy Turks i Caicos. Wraku statku do tej pory nie odnaleziono, brak też informacji o ewentualnych ocalałych.