MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 10 lutego

Polska prasówka Rosja Ukraina USA

Dodano 2015-02-10 11:53:33 | Autor: Jacek Gibel

Wybuch i pożar w Poznaniu. Atak zimy w USA - Boston sparaliżowany. Rosja rozpoczęła manewry w pobliżu Ukrainy.

Wybuch i pożar w Poznaniu

W wybuchu przy ul. Obornickiej w Poznaniu ranne zostały trzy osoby - poinformował rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej mł. bryg. Sławomir Brandt. Droga krajowa nr 11 jest nieprzejezdna. Na miejscu jest 11 jednostek straży pożarnej, karetki i straż pożarna. Strażacy otrzymali zgłoszenie około godziny 8. Przyczyny wybuchu nie są jeszcze znane.

Atak zimy w USA - Boston sparaliżowany

Średnia warstwa śniegu w Bostonie ma obecnie prawie metr, co jest rekordem w historii miasta. Wczoraj wieczorem czasu lokalnego zawieszono kursowanie metra, tramwajów oraz kolejki elektrycznej. Odwołane zostało też ponad dwa tysiące lotów. To już trzeci tak poważny atak zimy w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych w ostatnich dwóch tygodniach.

Rosja rozpoczęła manewry w pobliżu Ukrainy

Rosyjskie oddziały zwiadowcze i specjalne w liczbie ok. 2 tysięcy ludzi rozpoczęły ćwiczenia na południu Federacji Rosyjskiej, w pobliżu Ukrainy - podały we wtorek media, powołując się na przedstawicieli Ministerstwa Obrony. Ćwiczenia potrwają miesiąc. Flota Czarnomorska rozpoczęła z kolei ćwiczenia na zaanektowanym przez Rosję Krymie.