MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 10 marca

Argentyna Egipt Francja Polska prasówka

Dodano 2015-03-10 11:19:59 | Autor: Jacek Gibel

Tragiczna śmierć francuskich sportowców. NeoFuragina wycofywana z aptek. Samobójczy atak na półwyspie Synaj.

Tragiczna śmierć francuskich sportowców

Dziesięć osób, w tym troje francuskich sportowców zginęło w katastrofie dwóch śmigłowców na północnym wschodzie Argentyny. Zawodnicy brała udział we francuskim reality show "Porzuceni", w którym znane osoby po wywiezieniu w odległe miejsce muszą samodzielnie powrócić do cywilizacji. Do zderzenia doszło podczas kręcenia jednego z ujęć. Poza sportowcami zginęło pięcioro innych Francuzów oraz dwójka argentyńskich pilotów.

NeoFuragina wycofywana z aptek

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z aptek kilkunastu serii popularnego leku na zakażenie dolnych dróg moczowych, NeoFuraginy. Minister zdrowia, który skierował wniosek do GIF, uzasadnia go brakiem informacji na ulotce w zakresie dawkowania produktu u dzieci i młodzieży. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Samobójczy atak na półwyspie Synaj

24 policjantów zostało rannych w samobójczym ataku bombowym na półwyspie Synaj (Egipt). Zginął także jeden cywil. Do ataku nie przyznała się jeszcze żadna grupa, jednak podejrzewa się o jego przeprowadzenie islamskich ekstremistów. Do zdarzenia doszło na parę dni przed planowaną konferencją dotyczącą inwestycji zagranicznych w regionie.