MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 11 czerwca

Polska prasówka Rosja

Dodano 2015-06-11 11:47:05 | Autor: Jacek Gibel

Wyciek toksycznej substancji w Koninku. Strzelanina w Moskwie. Trzęsienie ziemi w polskim rządzie.

Wyciek toksycznej substancji w Koninku

W hali magazynowej w miejscowości Koninko niedaleko Poznania doszło do wycieku formaliny. Pięć osób zostało przewiezionych do szpitala z objawami zatrucia. Z hali ewakuowano 45 pracowników. Na miejscu jest straż pożarna, która usuwa skutki wycieku. Do zdarzenia doszło dziś rano.

Strzelanina w Moskwie

Jedna osoba została ranna w strzelaninie w centrum Moskwy. Do wymiany ognia doszło podczas policyjnego pościgu za gangiem złodziei. Przestępcy zostali schwytani, a ranna osoba - przewieziona do szpitala.

Trzęsienie ziemi w polskim rządzie

Dziesięciu polityków, m.in. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, złożyło dymisje na ręce premier Ewy Kopacz w związku z aferą podsłuchową. Z funkcji marszałka Sejmu zrezygnował też Radosław Sikorski. Szefowa rządu oświadczyła również, że nie podpisze rocznego sprawozdania prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Nazwiska następców zdymisjonowanych polityków zostaną ujawnione w przyszłym tygodniu. Nowy marszałek Sejmu zostanie z kolei wybrany najprawdopodobniej na kolejnym posiedzeniu, zaplanowanym na 23-25 czerwca.