MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 11 lutego

Korea Polska prasówka Słowacja

Dodano 2015-02-11 11:38:51 | Autor: Jacek Gibel

Ruszył "marsz gwiaździsty". Gigantyczny karambol w Korei Południowej. Śnieżyce odcięły część Słowacji od świata.

Ruszył "marsz gwiaździsty"

Rolnicy z Podlasia i Mazowsza rozpoczęli "marsz gwiaździsty" - protest przeciw działaniom rządu. Jak zapowiedzieli, manifestacja będzie miała charakter pokojowy, a traktory pozostaną na obrzeżach Warszawy. W stolicy planowane są jednak poważne utrudnienia ruchu. Od godz. 10 w Komendzie Stołecznej Policja pod numerem 22 603 80 38 będzie działać specjalna infolinia, pod którą będzie można uzyskać informacje o tych utrudnieniach. O 14:00 mają rozpocząć się rozmowy z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim.

Gigantyczny karambol w Korei Południowej

Ponad 100 samochodów zderzyło się w gęstej mgle na moście niedaleko międzynarodowego lotniska Incheon pod Seulem - poinformowały władze południowokoreańskie. Dwie osoby zginęły, jest też co najmniej 65 rannych. Przyczyną karambolu była poważnie ograniczona widoczność (do ok. 10 metrów) i oblodzenie jezdni. Do wypadku doszło w godzinach porannych czasu miejscowego. Liczba rannych może jeszcze wzrosnąć.

Śnieżyce odcięły część Słowacji od świata

Osiem miejscowości na Słowacji zostało odciętych od świata przez ostatnie śnieżyce. W niektórych rejonach kraju ogłoszono stan klęski żywiołowej. Silny wiatr w połączeniu z opadami śniegu spowodował powstanie nawet dwumetrowych zasp. Szczególnie trudna sytuacja jest w okolicach Żyliny i Orawy, niedaleko polskiej granicy.