MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 11 marca

Francja Polska prasówka

Dodano 2015-03-11 11:23:48 | Autor: Jacek Gibel

Napad na furgonetki z biżuterią. Ciało górnika znalezione w kopalni. Zatrucie czadem w Bytomiu.

Napad na furgonetki z biżuterią

Grupa 15 napastników zaatakowała dwie furgonetki przewożące biżuterię wartą miliony euro. Do zdarzenia doszło na autostradzie A6, łączącej Paryż z Lyonem. Napastnicy wyrzucili kierowców z furgonetek i odjechali. Spalone auta odnaleziono już w lesie w pobliżu miejsca ataku. Policja poszukuje sprawców napadu w departamencie Yonne w Burgundii, na południowy zachód od Paryża.

Ciało górnika znalezione w kopalni

Ciało górnika zostało znalezione pod ziemią w kopalni Murcki-Staszic przez jednego z kolegów - podają władze Katowickiego Holdingu Węglowego. Górnik został odnaleziony we wtorek po południu. W tym czasie w kopalni nie doszło do żadnego zdarzenia, w związku z czym przyczyna śmierci została określona jako naturalna.

Zatrucie czadem w Bytomiu

Pięcioosobowa rodzina z Bytomia trafiła do szpitala z objawami zatrucia czadem. Wśród poszkodowanych jest trójka dzieci w wielu od 9 do 16 lat. Cała piątka jest przytomna. Czad najprawdopodobniej ulatniał się z pieca kaflowego. Nad ranem jedno z rodziców wezwało strażaków. Według ich relacji, stężenie gazu w mieszkaniu znacznie przekraczało dopuszczalne normy.