MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 12 marca

Polska prasówka Rosja USA

Dodano 2015-03-12 11:30:07 | Autor: Jacek Gibel

Wypadek na A4. Zamieszki w Ferguson. Dziesiątki zaginionych po pożarze w Rosji.

Wypadek na A4

Cztery osoby zostały ranne w zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym na autostradzie A4 na wysokości Biadolin Szlacheckiech między Brzeskiem a Tarnowem. Ruch w kierunku Krakowa i Tarnowa odbywa się pasami awaryjnymi. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 12. Przyczyny wypadku są nieznane.

Zamieszki w Ferguson

Przed posterunkiem policji w amerykańskim Ferguson (stan Missouri) doszło do demonstracji na tle rasowym. Wydarzenia poprzedziło podanie się do dymisji lokalnego szefa policji po opublikowaniu przez Departament Sprawiedliwości raportu krytykującego funkcjonowanie służb porządkowych w mieście. W zamieszkach postrzeleni zostali dwaj biali policjanci.

Dziesiątki zaginionych po pożarze w Rosji

Nawet 25 osób może się znajdować w zgliszczach centrum handlowego w Kazaniu, w którym w środę wybuchł ogromny pożar - poinformowała rosyjska agencja Interfax. Uznawane są one za zaginione. Do pożaru doszło w środę po południu. W ogniu zginęły cztery osoby, a ponad 30 zostało rannych. Obecnie trwa odgruzowywanie terenu. Przyczyny wybuchu pożaru nie są znane.