MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 12 stycznia

Chiny Polska prasówka WOŚP

Dodano 2015-01-12 11:20:10 | Autor: Jacek Gibel

Wichury nad Polską - 26 osób rannych. 23 Finał WOŚP już za nami. Sześć ofiar strzelaniny w Chinach.

Wichury nad Polską - 26 osób rannych

26 osób rannych, 651 uszkodzonych dachów i ponad 230 tysięcy osób pozbawionych prądu - to bilans wichur, które w weekend przeszły nad Polską. Strażacy interweniowali ponad 7 tysięcy razy. W większości przypadków wezwania dotyczyły połamanych drzew i uszkodzonych dachów. Prognozy na dziś są równie pesymistyczne. W północnych województwach wiatr może osiągnąć nawet do 100 km/h.

23 Finał WOŚP już za nami

36 228 912 zł - tyle zebrała już Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 23 Finału imprezy. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych. Orkiestrę wciąż można wspierać poprzez aukcje internetowe. W zeszłym roku WOŚP zebrała ponad 52 miliony złotych. Końcowe saldo będzie znane na początku marca.

Sześć ofiar strzelaniny w Chinach

W chińskiej prowincji Xinjiang policja zastrzeliła sześć osób, prawdopodobnie próbujących zdetonować ładunki wybuchowe. Region od dłuższego czasu jest terenem walk między lokalną społecznością a separatystami muzułmańskimi. Mieszkający w Xinjiang muzułmanie, pochodzący z obalonego przez Chiny Wschodniego Turkistanu, obawiają się z kolei o zniszczenie ich kultury przez Państwo Środka.