MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 13 lutego

Hiszpania Polska prasówka

Dodano 2015-02-13 11:19:55 | Autor: Jacek Gibel

Wypadek busa w Małopolskiem. Toksyczna chmura nad Hiszpanią. GIF wycofuje z obrotu tabletki antykoncepcyjne "Azalia".

Wypadek busa w Małopolskiem

Osiem osób zostało rannych po tym, jak we wsi Waganowice (Małopolskie) bus wpadł do rowu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ranni - pracownicy jednej z firm - nie doznali poważnych obrażeń. Przyczyny wypadku nie są znane. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 775 został już wznowiony.

Toksyczna chmura nad Hiszpanią

We czwartek w zakładach chemicznych w hiszpańskiej miejscowości Iguadala doszło do eksplozji ciężarówki. Wymieszanie się dwóch chemikaliów spowodowało powstanie toksycznej, pomarańczowej chmury nad regionem. Lokalne władze nakazały mieszkańcom czterech miejscowości na północnym wschodzie kraju nieopuszczanie domów. W eksplozji ciężarówki rannych zostało dwóch pracowników zakładów.

GIF wycofuje z obrotu tabletki antykoncepcyjne "Azalia"

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju tabletki antykoncepcyjne "Azalia". Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności i dotyczy serii leku o numerze T42697E (tabletki powlekane, 75 mg, ważne do 02.2016 roku). Z badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków wynika, że badana próbka "nie odpowiada wymaganiom specyfikacji".