MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 13 marca

Polska prasówka

Dodano 2015-03-13 11:28:19 | Autor: Jacek Gibel

Poważna awaria prądu w Białymstoku. Państwo Islamskie wskazuje kolejne cele. Cyklon Pam atakuje wyspy na Pacyfiku.

Poważna awaria prądu w Białymstoku

Kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Białegostoku, magistrat, wiele banków i szpitali w Białymstoku pozbawionych jest prądu po pożarze baterii kondensatorów w Zakładzie Energetycznym. Pożar został już opanowany, jednak usuwanie awarii i przywrócenie elektryczności w centrum miasta może potrwać nawet do kilku godzin.

Państwo Islamskie wskazuje kolejne cele

Państwo Islamskie zagroziło w opublikowanym w internecie nagraniu przeprowadzeniem kolejnych zamachów na Zachodzie. Wśród celów wskazuje m.in. Biały Dom, wieżę Eiffla i Big Bena. Nagranie opublikowane zostało w czwartek. Państwo Islamskie przyjęło w nim też przysięgę wierności od islamistycznej sekty Boko Haram, odpowiedzialnej za dziesiątki ataków w Afryce.

Cyklon Pam atakuje wyspy na Pacyfiku

Cyklon Pam, sztorm tropikalny piątej kategorii, dotarł dziś do Vanuatu, jednego z państw leżących na wyspach Oceanu Spokojnego. W kraju ogłoszono czerwony alarm - najwyższy stopień zagrożenia. Do tej pory nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych żywiołu. Wiatr ma opuścić Vanuatu dziś w nocy. Wcześniej cyklon spowodował ogromne szkody m.in. na Wyspach Salomona, Kiribati i Tuvalu.