MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 14 listopada

Australia Kirgistan Polska prasówka

Dodano 2014-11-14 11:24:15 | Autor: Jacek Gibel

Poważny wypadek w Gdańsku. Trzęsienie ziemi w Kirgistanie. Szczyt G20 w Australii.

Poważny wypadek w Gdańsku

Aż siedem samochodów brało udział w kolizji, która miała miejsce na wysokości przystanku tramwajowego Klonowa w Gdańsku Wrzeszczu. Jeden z pojazdów przebił barierki oddzielające ulicę od przystanku. Ze wstępnych informacji wynika, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przyczyny wypadku nie są znane. Ulica jest częściowo zablokowana.

Trzęsienie ziemi w Kirgistanie

Trzęsienie ziemi o sile 5,5 stopnia w skali Richtera odnotowano w Kirgistanie. Jego epicentrum znajdowało się 10 km pod powierzchnią ziemi. Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach ani stratach materialnych, jednak trzęsienia ziemi o takiej sile mogą poczynić poważne szkody. Do trzęsienia doszło około 250 km na południowy wschód od stolicy kraju, Biszkeku.

Szczyt G20 w Australii

Do australijskiego Brisbane zjeżdżają z całego świata przywódcy największych państw, by wziąć udział w zaplanowanym na ten weekend szczycie G20. Tym razem poza programem szczytu ma znaleźć się temat zmian klimatycznych, który w Australii rodzi ogromne kontrowersje. W szczycie weźmie udział m.in. Władimir Putin, którego obecność próbowała zbojkotować część Australijczyków.