MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 15 maja

Polska prasówka USA

Dodano 2015-05-15 11:29:49 | Autor: Jacek Gibel

Zbiorowe zatrucie na wysypisku śmieci. Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Zmarł B.B. King.

Zbiorowe zatrucie na wysypisku śmieci

Ponad 30 pracowników wysypiska śmieci w miejscowości Gać (Dolnośląskie) trafiło do szpitala z objawami zatrucia. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Strażacy przeprowadzili już kontrolę w miejscowym Zakładzie Gospodarowania Odpadami. Jak powiedział Adam Domański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie, nie stwierdzono tam obecności niebezpiecznych substancji.

Nowelizacja Kodeksu wyborczego

Sejm uchwalił dziś nowelizację Kodeksu wyborczego, zakładającą m. in. dziewięcioletnią kadencję sędziów PKW, możliwość rejestracji pracy obwodowych komisji przez mężów zaufania przed rozpoczęciem głosowania i po jego zakończeniu, klasyfikowanie głosów nieważnych oraz wprowadzenie przezroczystych urn. Za nowelizacją zagłosowało 286 posłów, jeden poseł był przeciwny, 148 wstrzymało się od głosu.

Zmarł B.B. King

W wieku 89 lat zmarł legendarny muzyk B.B. King. King, zwany "królem bluesa", był szóstym najlepszym gitarzystą na świecie według listy magazynu "Rolling Stone". Wydał 138 singli i 43 albumy studyjne. Przyczyna śmierci muzyka nie jest znana. King zmagał się ostatnio z cukrzycą.