MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 15 stycznia

Polska prasówka USA

Dodano 2015-01-15 11:37:55 | Autor: Jacek Gibel

Groźny wypadek na obwodnicy Wrocławia. Udaremniony zamach na Kapitol. Nowy gatunek w polskich wodach.

Groźny wypadek na obwodnicy Wrocławia

Osiem osób zostało rannych w zderzeniu dwóch busów na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia między węzłami Wrocław Północ a Wrocław Stadion na moście Rędzińskim. Stan dwóch osób jest poważny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z busów najechał na tył drugiego auta. Droga w kierunku Kudowy Zdroju i autostrady A4 zwężona jest z trzech pasów do jednego.

Udaremniony zamach na Kapitol

Agenci FBI aresztowali mieszkańca Cincinnati, który miał planować dokonanie zamachu bombowego na gmach Kapitolu w Waszyngtonie i mówił o swym poparciu dla Państwa Islamskiego. Jak informuje FBI, podejrzanym jest 20-letni Christopher Lee Cornell. Zamierzał on podłożyć dwie bomby w pobliżu Kapitolu. Zakupił też dwa karabiny półautomatyczne, których miał użyć do ataku an kongresmenów.

Nowy gatunek w polskich wodach

Niewystępujący wcześniej w Polsce gatunek skorupiaka odkryli naukowcy w leśnym jeziorku w nadleśnictwie Jagiełek na Mazurach. Dominującym składnikiem zooplanktonu w zbiorniku jest niewielki widłonóg o łacińskiej nazwie Eudiaptomus transylvanicus. Odkrycie zostało już potwierdzone przez amerykańskich naukowców, znajdzie się również w jednym z czasopism naukowych.